Eleganckie sukienki – jaki kolor wybrać?

Sukienki to niewątpliwie jeden z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby dla kobiety, a także bardzo elegancki. Istnieje tak wiele kolorów do wyboru, w zależności od tego, co chcesz nosić. Zobaczmy, jakie kolory pasują do Ciebie najlepiej i które kolory nie są najlepsze dla Twojego typu ciała.

 

Kolory, które najlepiej pasują do Ciebie, zależą od Twojego odcienia skóry. Jeśli masz jasną skórę i blond włosy, to możesz nosić prawie każdy kolor: biały, beżowy, jasnoróżowy, żółty itp. Jeżeli jednak masz ciemne włosy i ciepły odcień skóry (np. oliwkowy), to jasne kolory, takie jak czerwony i żółty, nie będą na Tobie dobrze wyglądać.

 

Istnieją pewne kolory, które pomogą zmniejszyć obwód w talii. Ciemne fiolety jak bakłażan, ciemna śliwka, bordowy lub granatowy są świetnym wyborem, jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar swojej talii.

 

Kolor czarny to klasyczny wybór na przyjęcia lub imprezy w pracy. Dzięki niemu ludzie wyglądają na szczuplejszych niż są w rzeczywistości. Beżowy jest również dobry, jeśli czujesz się w nim bardziej komfortowo i nie zmywa zbytnio twarzy.

 

Jeśli chcesz stworzyć kształt klepsydry ze swoją sukienką, spróbuj nosić poziome paski lub wzory w złotych lub miedzianych kolorach metalicznych; te sprawią, że będziesz wyglądać szczuplej.