Dlaczego warto pić dużo wody?

Pytanie, które dostaję najczęściej brzmi: dlaczego woda? Odpowiedź jest prosta: Woda jest najzdrowszym napojem, jaki możesz spożywać. Nawadnia Twoje komórki, oczyszcza organizm z toksyn i pomaga regulować tętno i ciśnienie krwi. I chociaż ważne jest, aby pić dużo wody, aby żyć zdrowo, istnieją inne powody, dla których powinieneś pić dużo wody każdego dnia. Poniżej zebrałam listę moich ulubionych pięciu:

 

  1. Sprawia, że szybciej czujesz się pełny. To jest świetne dla utraty wagi! Kiedy pijesz szklankę wody przed lub w trakcie posiłku, wypełnia ona twój żołądek, dzięki czemu rzadziej sięgasz po obfitujące w kalorie napoje – jak soda czy sok – po posiłku. Picie większej ilości wody może również zmniejszyć uczucie głodu, dzięki czemu jesz mniej jedzenia ogólnie w ciągu dnia.

 

  1. Zapobiega zaparciom. Picie większej ilości wody pomaga utrzymać sprawnie działający układ trawienny, co sprawia, że wszystko idzie do przodu, dzięki czemu nie spędzasz godzin w toalecie każdego miesiąca.

 

  1. Sprawia, że wyglądasz młodziej! Picie większej ilości wody może pomóc zmniejszyć zmarszczki i inne oznaki starzenia się, a także wypłukać toksyny, które promują starzenie się w pierwszej kolejności!

 

  1. Utrzymuje swoją skórę świecącą!