Jak dobrać odcień podkładu do koloru skóry?

Podkład ma za zadanie dopasować się do odcienia Twojej skóry i ukryć wszelkie niedoskonałości, które chcesz ukryć. W związku z tym, żadna z dwóch osób nie będzie miała dokładnie takiego samego odcienia podkładu, ale oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć odcień odpowiedni dla Ciebie:

 

-Pomyśl o podtonie swojej skóry. Jeśli jest ona żółta lub złota, masz ciepły podtekst; jeśli jest różowa lub niebieska, Twoja skóra ma chłodny podtekst. Możesz sprawdzić, do której kategorii należy Twoja skóra, nakładając na jedną połowę twarzy podkład, a na drugą krem z filtrem. Odczekaj kilka minut, aż podkład zastygnie, a następnie porównaj kolor każdej ze stron w naturalnym świetle. Od razu będziesz w stanie stwierdzić, do której kategorii należy Twoja skóra, patrząc na kolor każdej strony w porównaniu z jej odpowiednikiem.

 

-Jeśli nie potrafisz określić, jaki odcień ma Twoja skóra, patrząc tylko na nią, spróbuj zrobić sobie selfie w naturalnym oświetleniu i porównać z poniższą tabelą.

 

-Gdy już określisz, do jakiej kategorii należy Twoja skóra, wybierz podkład o nazwie kończącej się na „W” (dla ciepłych) lub „P” (dla chłodnych).