Armatura przemysłowa. Czym się charakteryzuje?

Armatura przemysłowa jest wykorzystywana w wielu branżach, w tym w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, wodociągach czy fabrykach. Powinna być przy tym dopasowana do indywidualnych potrzeb, wynikających z konkretnej branży, w jakiej mu funkcjonować. Zobaczmy, czym jeszcze się charakteryzuje.

 

Armatura z najwyższą wytrzymałością mechaniczną

W wielu branżach wykorzystywane są wysokie ciśnienia, co oznacza, że stosowana tam armatura musi być na nie w pełni odporna. Dlatego też jest konieczne zastosowanie armatury wysokociśnieniowej, wykonanej z najwyższej jakości materiałów. Muszą one zapewniać długą, wieloletnią żywotność całej instalacji nawet w warunkach bardzo intensywnego użytkowania. Co więcej, powinny cechować się najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

 

Armatura kwasoodporna

W wielu branżach wykorzystywane są media agresywne, w tym środowisko kwasowe. Ma to miejsce między innymi w laboratoriach chemicznych, farmaceutyce oraz przemyśle. W takim przypadku konieczne jest stosowanie armatury kwasoodpornej, która cechuje się wytrzymałością nawet na środowisko inicjujące korozję. Dzięki temu będzie w stanie wytrzymać pracę z agresywnymi roztworami.

 

Armatura parowa

Trzecim szczególnym typem armatury przemysłowej, dostępnej na stronie producenta i sprzedawcy: https://www.gtm-pv.pl/, jest armatura parowa. Również ona pracuje w szczególnym środowisku, czyli z parą wodną, która wykazuje się wysokim ciśnieniem i temperaturą, a także może działać niszcząco ze względu na obecność wody. Z tego powodu to kolejny rodzaj armatury o wyjątkowej odporności na niekorzystne czynniki środowiskowe, który dodatkowo musi posiadać wyjątkowo dobre i odporne uszczelnienie.