Podróż samochodem w deszczowy dzień

W typowy słoneczny dzień, jazda samochodem jest łatwym i relaksującym sposobem przemieszczania się. Można się nie spieszyć, cieszyć się krajobrazem i pozwolić światu zewnętrznemu przejść obok bez konieczności skupiania się zbytnio na drodze. Ale deszczowy dzień to coś zupełnie innego: to po prostu inne słowo na całą masę wody spadającej z nieba i uprzykrzającej jazdę. Dlatego właśnie uwielbiam spryskiwacze reflektorów w moim samochodzie.

 

Spryskiwacze reflektorów są dostępne od dawna, ale wiele nowszych samochodów nie ma ich w zestawie lub oferuje je jako drogi dodatek. Są one bardzo proste, ale skuteczne: rozpylasz wodę z przystawki za przednimi kołami na przedni zderzak samochodu, który następnie jest przedmuchiwany przez każdy reflektor przez ruchy opon, oczyszczając wszystkie te uciążliwe deszcze, dzięki czemu możesz widzieć podczas jazdy. To niesamowite, jak bardzo poprawia się widoczność, gdy to robisz (i jak bardzo przyjemna jest jazda).

 

Nie ruszałbym się nigdzie bez spryskiwaczy reflektorów w deszczowy dzień – i Ty też nie powinieneś! Znajdziesz więcej informacji na stronie: mototeams.pl