Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Na czym polega modelowanie twarzy kwasem hialuronowym?

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest zabiegiem powszechnie stosowanym w medycynie estetycznej już od wielu lat. Zastosowanie tej substancji w dużym stopniu wynika z faktu, że naturalnie występuje ona w tkance łącznej i odpowiada za sprężystość skóry właściwej. Do specyficznych właściwości kwasu hialuronowego należy jego zdolność do utrzymywania optymalnej objętości skóry, ponieważ pojedyncza cząsteczka tej substancji wiąże nawet 250 cząsteczek wody. Z tego względu korzystnie wpływa na prawidłowe nawodnienie, jędrność i sprężystość twarzy. Z wiekiem procesy starzenia prowadzą do zmniejszenia ilości naturalnego kwasu hialuronowego, dlatego konieczne jest jego dostarczenie w inny sposób.

Przygotowania i przeciwwskazania do zabiegu

Procedura modelowania nie jest skomplikowanym zabiegiem dla doświadczonego lekarza i zwykle trwa około pół godziny. Zabieg ten nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań, jednak konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej konsultacji. Lekarz musi poznać ewentualne choroby, stosowane leki czy występujące uczulenia. Konieczne jest też wykluczenie potencjalnych przeciwwskazań, takich jak aktywna infekcja opryszczkowa w okolicach twarzy oraz zakażenie w miejscu wykonania zabiegu – np. czyrak lub inna zmiana. Do przeciwwskazań należy też nieustabilizowana cukrzyca, alergia na składniki preparatu iniekcyjnego, ciąża i karmienie piersią czy problemy z prawidłową krzepliwością krwi. Szczególną ostrożność powinno się zachować w przypadku pacjentów, którzy są poddawani terapii immunosupresyjnej po przeszczepach.

Przebieg zabiegu

Proces modelowania twarzy można przeprowadzać na różne sposoby. Metodą klasyczną jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego za pomocą igły. Obecnie szczególnie popularna staje się technika soft liftingu, w której zastosowanie znajduje specjalna mikrokaniula. Jej użycie może znacząco zminimalizować ilość wykonywanych wkłuć. W przypadku tradycyjnego podania preparatu igłą możliwe jest miejscowe znieczulenie obszaru skóry przy użyciu dedykowanego kremu. Same preparaty z kwasem hialuronowym mogą różnić się rodzajem, ponieważ występuje on w formie usieciowanej oraz nieusieciowanej.