Dom

Zakup łóżka i materaca – jaki model wybrać?

Jeśli chodzi o zakup łóżka, istnieje wiele różnych modeli do wyboru. Ważne jest, aby rozważyć, który rodzaj materaca będzie najlepszy dla Ciebie – a co ważniejsze, dla jakości Twojego snu. Istnieją dwa  główne rodzaje materacy:

 

Jest materac sprężynowy (lub cewkowy). To jest to, o czym większość ludzi myśli, kiedy wyobraża sobie swój materac w domu. Materac sprężynowy ma solidny rdzeń z cewek, które zapewniają wsparcie i komfort. Cewki są ciasno upakowane razem, a po obu stronach znajduje się tkanina i wyściółka, która pomaga utrzymać cewki na miejscu i sprawia, że materac jest bardziej komfortowy. Ciężar ciała sprawia, że materac z czasem nabiera naturalnej formy – jest twardszy lub bardziej miękki, w zależności od preferencji.

 

Inną opcją jest materac lateksowy. Lateks zapewnia zarówno komfort i wsparcie materaca sprężynowego bez utraty jego miękkości, jak również oferuje pewne korzyści zdrowotne. Stanowi on oddychającą barierę między Tobą a materacem, która pomaga utrzymać chłód podczas snu; nie zawiera również toksycznych klejów ani substancji chemicznych, jak wiele innych rodzajów materacy, więc jest bezpieczny dla osób z alergiami lub wrażliwością na substancje chemiczne. Materace lateksowe mają również bardziej wytrzymałą strukturę niż materace sprężynowe.

Więcej dowiesz się na: roomstour.pl.