Dom

Porządki w sypialni – od czego zacząć?

Właśnie wprowadziłeś się do nowego domu i czujesz się przytłoczony całą pracą, którą trzeba wykonać. Twoja sypialnia to obszar katastrofy, ale od czego zacząć?

 

Pomyślmy o tym w kategoriach trzech faz. Po pierwsze, posprzątajmy. Po drugie, uporządkujmy wszystko. Na koniec poukładamy rzeczy schludnie, aby łatwo było je znaleźć.

 

Na szczęście, zanim uporządkujemy nasze rzeczy, trzeba zrobić tylko sprzątanie. A ponieważ jest tylko jedna główna kategoria rzeczy do posprzątania (pranie), możemy nawet zrobić to wszystko na raz w ciągu kilku dni – możemy nawet chcieć poczekać, aż wypróbujemy naszą nową pralkę i suszarkę, zanim zajmiemy się tym projektem!

 

Pierwszy krok jest oczywisty: wyjmijmy wszystko z szuflad komody i wyrzućmy lub oddajmy wszystko, czego już nie chcemy lub nie potrzebujemy. Wyrzućmy też lub oddajmy do recyklingu wszelkie pudełka lub torby, które przyszły z rzeczami. Wystaw te worki na śmieci przed drzwi, aby ktoś je odebrał za Ciebie, jeśli zdarzy Ci się być na zewnątrz, gdy przyjedzie śmieciarka. Ważne jest, aby ustawić je przy drzwiach, zamiast umieszczać w swoim pokoju, ponieważ w przeciwnym razie zbyt łatwo jest uniknąć dbania o nie.