Jak pozbyć się latem niechcianych owadów?

Wszyscy znamy to uczucie – jesteś na zewnątrz, ciesząc się pięknym, letnim wieczorem, gdy nagle przerywa Ci gryzący owad. Czy to komar, czy latająca mrówka, nagłe ukąszenia mogą być uciążliwe, a czasem nawet niebezpieczne (pomyśl o kleszczach!). 

Pierwszym instynktem jest próba ich wymiecenia, ale to nie zawsze działa. Po pierwsze, nie zawsze jest możliwe dotarcie do robaka na czas. Ponadto, jeśli nie złapiesz robaka w miarę szybko, może on odlecieć i wrócić później. Jeśli masz w domu zwierzęta domowe lub małe dzieci, przypadkowe zamachnięcia mogą być dla nich również niebezpieczne.

W niektórych przypadkach możesz chcieć spróbować również środków odstraszających w sprayu lub żelu, aby utrzymać niechciane owady z dala. Możesz znaleźć te spray’e w większości sklepów spożywczych i drogerii. Oprócz tego, jest jeszcze kilka innych sposobów na pozbycie się niechcianych owadów:

-Zainstaluj szczelne moskitiery na oknach i drzwiach.

-Oczyść stosy liści i martwych gałęzi na zewnątrz. Jest to idealne skupisko, w którym mogłyby się gromadzić różnego rodzaju owady.

-Rozważ użycie komercyjnego środka odstraszającego owady, przeznaczonego do stosowania na zewnątrz. Są to np. specjalne lampy, które dzięki wytwarzanemu ciepłu, odstraszają wszystkie insekty.

Więcej artykułów znajdziesz na stronie https://glamourlife.pl/ .