Dom

Z jakiego materiału wybrać sofę?

Wybór odpowiedniego materiału na sofę jest ważną częścią wyposażenia domu. Istnieje wiele różnych materiałów do wyboru, z których każdy ma swoje zalety i wady. Ale najpierw przejdźmy do podstaw.

Co to jest tapicerka? Tapicerka to zbiorczy termin dla wszystkich materiałów, które tworzą „tkaninę meblową”. Obejmuje to wszystko od ramy, sprężyn, poduszek i tkaniny na górze. Producenci sof nie zawsze wymieniają te informacje, ponieważ mogą się one bardzo różnić w zależności od mebla. 

Ale jakiego rodzaju tapicerki potrzebujesz? To zależy od tego, jak planujesz używać swojej sofy. Czy będziesz na niej często siedział? Czy Twoje dzieci będą się po niej czołgać? Czy masz zwierzęta domowe? Jak dużo czasu będziesz spędzać siedząc na sofie? To tylko kilka pytań, które warto zadać sobie przed wyborem tkaniny.

W dzisiejszych czasach dosyć popularna jest bawełna. Jeśli chcesz uzyskać klasyczny wygląd, bawełniana lub lniana tapicerka jest doskonałym wyborem. Bawełna jest niedroga i łatwa w czyszczeniu, ale łatwo się blaknie. Dobrym sposobem na przedłużenie jej żywotności jest użycie pokrowców. Z kolei len jest mocny i trwały, ale nie jest tak łatwy w czyszczeniu jak bawełna lub tkaniny syntetyczne. Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://domzobrazka.pl/ .