Dom

Sztuczne choinki wąskie

Źródło: https://wieczniezywechoinki.pl/

Gdzie wykorzystuje się sztuczne choinki wąskie?

Sztuczne choinki wąskie mogą być dobrym wyborem w przestrzeniach mieszkalnych, w których sufity osadzone są wysoko, ale sama powierzchnia nie jest specjalnie duża. Zdarza się to dość często, zarówno w domach, jak i blokach. Ogromnym atutem takich wariantów jest to, że nie zajmują tak naprawdę wiele miejsca, a jednocześnie wydają się spore gabarytowo dzięki swojej wysokości. Świetnie sprawdza się to wszędzie tam, gdzie dekoracje mają uświetniać wnętrze, ale nie zabierać miejsca do pracy. Można je zatem spotkać w obiektach sprzedażowych i usługowych, a także w biurach i siedzibach firm. Większe modele tego typu chętnie są wybierane przez galerie handlowe oraz władze miast, które decydują się umieścić choinkę na niezbyt obszernych placach.

Wysokie domy i mieszkania o ograniczonym metrażu

Istnieją różne style budowania domów i nie brakuje takich, które nie są zbytnio rozbudowane w szerokości, lecz mają za to wysokie pomieszczenia. Takie sytuacje zdarzają się również w kontekście mieszkań, szczególnie w starszych kamienicach oraz blokach budowanych przed wieloma laty. Pułap sufitu często jest wręcz nieproporcjonalny do samej powierzchni, ale daje to ciekawe możliwości aranżacyjne. Stwarza to także sposobność do wstawienia tam węższych, wysokich choinek. Wtedy nie zajmują one cennego miejsca użytkowego, podczas gdy wspaniale ozdobią wnętrze i wpłyną na postrzeganie samych proporcji takich pokoi.

Punkty usługowe

Większość butików i punktów usługowych stara się na przełomie roku umieścić we wnętrzach akcenty świąteczne, a flagowym wyborem jest oczywiście choinka. Problemem jest jednak przestrzeń, którą właściciele wolą zagospodarować pod kątem ekspozycji lub po prostu może być ona potrzebna do samej obsługi klientów. Nie oznacza to jednak, że trzeba się ograniczyć do małej choinki na ladzie czy parapecie. Wysokie drzewko o niewielkiej średnicy spokojnie zmieści się do znacznej części obiektów, a ustawione w bocznych sektorach pomieszczeń nie będą w niczym przeszkadzać, podczas gdy wspaniale wzbogacą wnętrza.