Źrodło: pixabay.com/muneebfarman

Reklama natywna – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Reklama natywna to forma treści reklamowych dopasowana formą i funkcją do platformy, na której się pojawia. Nie przeszkadza ona czytelnikom, ale raczej wykorzystuje ich zachowania, aby dostarczyć im odpowiednie komunikaty w sposób, który wydaje się organiczny i niezakłócający. Reklama natywna jest rosnącym trendem wśród marek, wydawców i agencji ze względu na jej zdolność do budowania świadomości marki i zwiększania współczynnika konwersji. Chcą zapoznać się z tą tematyką, warto sprawdzić writtedly.pl

Reklama natywna może przybierać różne formy, m.in.:

  • treści sponsorowane
  • promowane filmy wideo
  • reklamy w kanałach mediów społecznościowych (np. Facebook)

Reklama natywna to treść, która jest reklamowana jako coś innego, a nie jako reklama. Można ją znaleźć na portalach społecznościowych, w wiadomościach e-mail, na blogach i stronach internetowych.

Reklama natywna istnieje od lat, ale w ostatnich latach zyskała na popularności. Według badań Interactive Advertising Bureau (IAB), przewiduje się, że w tym roku reklamy natywne przyniosą 16 miliardów dolarów przychodu – wzrost z 7 miliardów dolarów w roku ubiegłym.

Często jest ona dostarczana za pośrednictwem platform programowych, które pomagają reklamodawcom tworzyć reklamy dopasowane do wyglądu i sposobu działania otaczających je treści. Platformy te obejmują:

  • Facebook Audience Network
  • Google Adsense
  • Reklamy na Instagramie
  • Sponsorowane aktualizacje LinkedIn

Reklama natywna to forma płatnych mediów, która została zaprojektowana tak, aby wyglądała na część witryny lub aplikacji, z którą użytkownik się zapoznaje. Reklamodawca może wykorzystać tekst, wideo lub obrazy, aby zareklamować swój produkt lub usługę.

Reklama natywna może być wyświetlana m.in. na platformach mediów społecznościowych, w wyszukiwarkach i serwisach informacyjnych.