Komputery z dotykowym ekranem – zalety.

Komputery z ekranami dotykowymi stają się coraz bardziej popularne. Pojawia się nawet wersja Windowsa z ekranem dotykowym. Rozwiązują one pewne problemy, ale tworzą też nowe. W tym artykule krótko przyjrzymy się niektórym zaletom i wadom.

 

Zalety

 

  1. Najbardziej oczywistą zaletą jest to, że możesz używać go w rękawiczkach. Jest to szczególnie przydatne, jeśli spędzasz dużo czasu na zewnątrz w zimie, jak ja, ale może być również przydatne, jeśli twoje ręce stają się zbyt zimne, aby obsługiwać zwykły komputer, gdy jesteś w środku.

 

  1. Ma potencjał, aby być bardziej sanitarne niż przy użyciu myszy lub gładzika, ponieważ nie ma części, które wchodzą w kontakt ze skórą, więc nie ma nic dla brudu lub zarazków, aby utknąć na. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz małe dzieci, które w przeciwnym razie mogą umieścić swoje brudne ręce na komputerze lub trackpadzie, a następnie dotknąć twarzy lub innych rzeczy z tymi rękami, potencjalnie rozprzestrzeniając brud w całym domu.

 

  1. Nie musisz się martwić o to, pod jakim kątem trzymasz ekran lub w jakiej odległości od niego trzymasz urządzenie, ponieważ nie ma ekranu, o którego ustawienie lub trzymanie w odległości zapewniającej optymalny widok – może on wyświetlać pełnokolorowe obrazy.