Jaki wybrać napęd do bramy?

Przychodzi taki moment, w którym musimy wybrać automat do bramy. Mamy w tym temacie sporo wątpliwości. Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Przy doborze automatu do bramy skrzydłowej, garażowej lub też przesuwnej, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby automat do bramy wybrany przez nas był możliwie najlepszy.

Pierwsza kwestia to odpowiedź na pytanie ile razy średnio panujemy codzienne otwierać bramę. Odpowiedź w tym temacie jest bardzo ważna i mocno skorelowana z samą żywotnością automatu. Chodzi o wartość średnią. O średniej należy poinformować sprzedawcę. Jest to absolutnie konieczne.

Musimy także wiedzieć czy mamy w miejscu, w którym chcemy zamontować zautomatyzowaną bramę dostępny prąd oraz przewody. Na terenie tym musi się znajdować zasilający przewód 230V. Element dodatkowy to zastosowanie skrętki komputerowej. Będzie ona w przyszłości nam służyć do fotokomórek, dzwona, wideodomofonu, lampy ostrzegawczej, czy też krańcowych wyłączników zewnętrznych. Nie będziemy zmuszany w żadnym wypadku do rozkopywania ponownego trawnika, czy też wynajmowania kostki brukowej. Zastanówmy się również nad indukcyjną płytą.

Na koniec musimy wiedzieć jakie wymiary będzie mała nasza brama oraz jaką będzie miała szacunkową wagę. Wymiary każdej bramy, możemy uzyskać w zasadzie w dowolnej chwili. Jednak waga jest bardziej skomplikowana. Nie przesadzajmy z dokładnością. Bramy nie musimy przecież zdejmować oraz także stawiać na wagę. Chodzi o oszacowanie wagi konkretnego przedziału wagowego.