Jak oddychać podczas ćwiczeń?

Oddychanie jest kluczową częścią ćwiczeń – bez niego nie da się długo ćwiczyć. Ale czasami trudno jest wiedzieć, jak powinieneś oddychać podczas biegania, podnoszenia ciężarów lub robienia czegokolwiek, co pozwala Ci się spocić. Ważne jest, aby myśleć o prawidłowym oddychaniu podczas ćwiczeń, aby dostarczyć organizmowi potrzebnego tlenu, utrzymać dobrą postawę, uniknąć kontuzji i zmaksymalizować swój trening.

 

Utrzymanie prawidłowej postawy

 

Prawidłowe oddychanie pomaga utrzymać ciało w odpowiedniej pozycji, tak abyś nie nabawił się kontuzji. Kiedy biegasz lub podnosisz się na siłowni, upewnij się, że twoje ramiona są cofnięte, ręce są po bokach, a plecy proste. Powinieneś być w stanie narysować prostą linię od tyłu głowy przez środek kręgosłupa w dół do kości ogonowej. Pomoże to utrzymać wszystkie stawy w osi i będzie mniej obciążać stawy i mięśnie, niż gdybyś się garbił lub pochylał.

 

Wydech przy wysiłku

 

Kiedy robisz coś uciążliwego, jak podnoszenie ciężarów, biegasz tak szybko, jak możesz, lub energicznie tańczysz, i tak będziesz oddychać ciężej niż zwykle. Nie jest to możliwe podczas każdej sesji treningowej, ponieważ niektóre czynności wymagają krótszych okresów wysiłku, podczas gdy inne wymagają wysiłku.