Jak często wymieniać tusz w drukarce?

Jak często należy wymieniać tusz w swojej drukarce? Jest to pytanie, które otrzymujemy bardzo często. Odpowiedź: to zależy. Jeśli często korzystasz z drukarki, możesz chcieć wymieniać tusz częściej niż ktoś, kto drukuje tylko sporadycznie. Ważne jest jednak, aby monitorować jakość wydruków, a także zwracać uwagę na oznaki problemu z atramentem.

 

Najlepiej jest wymienić wszystkie wkłady atramentowe za jednym razem, zamiast wymieniać je, gdy się kończą. Jeśli wymienisz jeden kolorowy wkład, gdy się skończy, możesz mieć pokusę, aby uruchomić ten kolor ponownie przed zastąpieniem go świeżym wkładem, ponieważ wydaje się, że jest to taki kłopot, aby zmienić wszystkie trzy kolorowe wkłady na raz (i dlatego, że jesteś przyzwyczajony do pracy z tym kolorem tak czy inaczej). Ale przez odkładanie zmiany jednego lub dwóch wkładów, może być szkodliwe dla ogólnej jakości druku stron. Lepiej zaplanować i wymienić je wszystkie na raz, aby uniknąć tego problemu w przyszłości.

 

Wkład z atramentem może wyschnąć, jeśli pozostanie nieużywany przez zbyt długi czas – kiedy tak się stanie, nie jest to tylko złe dla jakości druku, ale może również zatkać głowicę drukującą i spowodować trwałe uszkodzenie. Jeśli więc nie używasz swojej drukarki przez kilka miesięcy, spróbuj przepuścić przez system zwykłą wodę.