Bezpieczeństwo na portalach randkowych – odpowiedzialność w internecie

Internet to piękna rzecz. Przyniósł nam tak wiele jako społeczeństwo, i istnieje tak wiele sposobów, aby uczynić nasze życie łatwiejsze i lepsze. W szczególności uczynił randki bardziej dostępnymi dla ludzi, którzy w przeciwnym razie nie byliby w stanie umówić się na randkę lub nawet spotkać innych ludzi. Ale z tą dostępnością wiążą się pewne problemy. Wśród radości płynących z randek online (a nawet ogólnie z kontaktów towarzyskich w sieci), ważne jest, aby pamiętać, że nadal jesteś odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo.

 

Ochrona siebie w sieci nie różni się od ochrony w każdym innym aspekcie życia. Tak jak nie zostawiłbyś swojej torebki bez opieki na parkingu sklepu spożywczego, tak samo nie powinieneś łatwo podawać swoich danych osobowych na portalach randkowych. Nie jest dobrym pomysłem umieszczanie na profilu swojego nazwiska, wieku, czy nawet miasta (chyba, że jest ono stosunkowo małe). Jeśli chcesz nawiązać kontakt z ludźmi na stronie i jesteś gotowy do wymiany informacji kontaktowych, nie umieszczaj ich w początkowej wiadomości. Zamiast tego, po poznaniu kogoś i czuć się komfortowo, że ta osoba jest tym, za kogo się podaje, poproś ją o dane kontaktowe.

 

Jeśli szukasz miłości online, bądź mądry i zachowaj poufność informacji kontaktowych, dopóki nie będziesz pewien, że ta osoba jest tym, za kogo się podaje. Jeśli ktoś mówi, że jest z „gdzieś w pobliżu”, zapytaj go, gdzie konkretnie mieszka. Na początku może wydawać się, że to dużo dodatkowej pracy, ale jeśli chcesz zachować swobodę i bezpieczeństwo, to naprawdę nie jest to zbyt duża niedogodność. A jeśli ktoś odmawia podania swojego adresu lub numeru telefonu, zapytaj dlaczego – czyż zaufanie nie jest ważne, gdy chodzi o poznanie kogoś?