Bagażnik na dach. Zamykany jest najlepszy

W wielu samochodach bagażnik nie jest zbyt duży. Wystarcza oczywiście przy codziennej eksploatacji pojazdu, wyjazdach do pracy czy na zakupy. Przy wyjazdach wakacyjnych, gdzie konieczne jest zabranie znacznej ilości rzeczy, pojawia się już większy problem. Przewożenie tych, które nie zmieściły się w bagażniku możliwe jest oczywiście we wnętrzu pojazdu, pod warunkiem, że nie jedzie nim wiele osób. Przy pełnej obsadzie jest to niemożliwe lub bardzo utrudnia podróżowanie. W takiej i wielu innych sytuacjach warto postawić na bagażnik dachowy.Bagażnik na dach to niewielki wydatek i spore możliwości przewożenia wielu rzeczy.

Jaki bagażnik wybrać?

Można oczywiście zdecydować się na tani otwarty bagażnik dachowy. Na takim bagażniku łatwo można umieścić walizki i inne przedmioty, a następnie przypiąć do bagażnika. Sprawdzą się tu gumowe pasy lub gumowa siatka z haczykami na zakończeniach, zwana powszechnie pajączkiem. Taki bagażnik jest wart uwagi, jednak przewożenie rzeczy w ten sposób jest mało praktyczne. Istnieje też ryzyko kradzieży ładunku, bowiem jest on całkowicie odsłonięty. Nie da się na takim bagażniku przewozić drobiazgów, ponieważ mogą po prostu spaść. Chcąc przewozić rzeczy na bagażniku dachowym bardziej komfortowo, warto postawić na zamykane bagażniki na dach, czyli boxy dachowe.

Zamykany box. Droższy ale wart nabycia

Zamykany box jest oczywiście dużo droższy od otwartego bagażnika dachowego, który można kupić już za około dwieście złotych. Pomimo tego jednak warto zdecydować się na zakup wersji zamykanej. Taki bagażnik to komfort pakowania rzeczy. Nie trzeba niczego przymocowywać, zabezpieczać. Zamknięcie gwarantuje zaś to, że nikt niepowołany po przewożone rzeczy nie sięgnie, chyba, że bagażnik spróbuje otworzyć na siłę, wyłamując mocowanie. Dobrej jakości bagażnik typu box to zakup na lata. Warto się na taki zdecydować.