37% Polaków płaci szybkimi przelewami

/

W 2013 roku sprzedaż online wygenerowała w Polsce ponad 17,7 miliardów złotych. Jak widać, Polacy coraz chętniej kupują w sieci, bo cenią sobie komfort oraz szybkość transakcji. Lubią też oszczędzać, dlatego rynek m-commerce rozwija się w Polsce szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Dlaczego kupujemy mobilnie?

Ze statystyk przygotowanych przez Gemius jasno wynika, że 10% populacji naszego kraju chętnie płaci przy pomocy urządzeń mobilnych. 37% społeczeństwa korzysta z płatności online, zaś 28% wybiera tradycyjny przelew bankowy. 45% internautów nie płaci w sieci, tylko decyduje się na paczkę pobraniową i zapłatę przy odbiorze.

Kupujemy mobilnie z uwagi na szybkość transakcji, niższe niż w przypadku sklepów stacjonarnych ceny oraz ogromny asortyment wyboru. Polacy cenią sobie też błyskawiczne przelewy online, za które mogą zapłacić w ciągu kilku sekund.

Będziemy kupować jeszcze częściej

Rynek operatorów szybkich przelewów rozwija się dynamicznie, dlatego wzrasta m-sprzedaż. Najstarszy i największy Polski operator - Dotpay cyklicznie zwiększa ilość kanałów płatności, dzięki czemu zakupy w polskich e-sklepach mogą robić nawet klienci z zagranicy. Polacy będą kupować jeszcze częściej, bo aż 90% posiadaczy urządzeń mobilnych deklaruje, że dokona przynajmniej jednego m-zakupu w ciągu bieżącego roku.