Dlaczego warto kupować za granicą?

/

Robienie zakupów w sklepach zagranicznych może się opłacać. Piszemy o sklepach internetowych, a nie stacjonarnych. Z poziomu tabletu, smartfona lub telefonu komórkowego możemy kupować online, często za mniejsze pieniądze, niż w Polsce. Dlaczego właściwie Polacy kupują za granicą? Ponieważ przepisy podatkowe za granicą są często korzystniejsze, niż w naszym kraju. Jeśli za telewizor mamy zapłacić w Polsce 3000 złotych, a w Anglii 2000 złotych - który rynek będzie dla nas korzystniejszy?

Dlaczego? Bo jest taniej!

Zapewne posiadasz wielu znajomych, którzy wyjechali do Anglii szukać pieniędzy i wielkiej kariery. Jeśli masz takich znajomych to dobrze wiesz, o ile tańsza jest elektronika w Wielkiej Brytanii. Podany we wstępie przykład telewizora nie jest mrzonką, a faktem. W Anglii elektronika kosztuje średnio 30% mniej, niż w Polsce. Coraz więcej Polaków kupuje online za granicą, bo różnica w cenie produktów pozwala na swobodne opłacenie transportu i w kieszeni zostaje jeszcze bardzo dużo pieniędzy.

Dlaczego? Bo wbrew pozorom towar otrzymamy szybko

Firmy transportowe i logistyczne działają na terenie całych kontynentów, dlatego dostawa towaru z punktu A do punktu B może być szybka. Decydując się na zakupy internetowe musimy mieć na uwadze fakt, że magazyny tych sklepów są rozsiane po całym świecie. Niekoniecznie muszą się znajdować w Polsce (co zdarza się rzadko z uwagi na wysokie stopy podatkowe), ale mimo wszystko zapewniają większą płynność w transporcie.

W przypadku zakupów internetowych słowo "szybko" może oznaczać nawet trzy doby, jednak należy ten fakt traktować troszkę z przymrużeniem oka, bo liczy się różnica w cenie zakupionego towaru. Znów podamy jako przykład telewizor i różnicę 1000 złotych na jednym produkcie. Skoro możemy zaoszczędzić tyle pieniędzy, fakt oczekiwania 72 godzin na przesyłkę nie powinien nam robić różnicy.

Dlaczego? Bo możemy płacić online!

Operator szybkich płatności Dotpay umożliwia błyskawiczne zakupy online dzięki swoim kanałom. Polak może kupować w sklepie zagranicznym i nie musi się przejmować walutą. Pieniądze są przewalutowane w chmurze i z konta konsumenta "schodzą" złotówki, a nie euro. Obecność na rynku operatorów jest kluczowa, ponieważ tylko dzięki nim sprzedaż online jest tak prosta i tak chętnie wykorzystywana. Polski klient do niedawna mógł kupować za granicą tylko pod warunkiem przelania pieniędzy przelewem tradycyjnym. Dzisiaj odbywa się to błyskawicznie.

Dlaczego? Bo informatyzacja wkroczyła w decydującą fazę

Informatyzacja, czyli skomputeryzowanie wszystkiego co się da dopiero teraz zaczyna być widoczna. Wszelkie sprawy dotyczące cła, opłat celnych czy podatków nie stanowią już żadnego problemu. Operatorzy tacy jak Dotpay oferują możliwość generowania raportów sprzedaży i bilansów. Dzięki temu sklepy mogą sprzedawać na cały świat, bo podatki są odprowadzane w konkretnym kraju na jego własnych zasadach.

Na koniec warto dodać kilka słów na temat ulg podatkowych. Wiele krajów umożliwia zakupy bez konieczności płacenia podatków. Dzięki temu telewizor kosztuje w Anglii o 1000 złotych mniej, bo sklep nie musi odprowadzać za niego takiego podatku, jak w Polsce.

Kupuj, aby zaoszczędzić

Nie oszukujmy się - wszystko sprowadza się do pieniędzy. Kupując za granicą możemy zaoszczędzić bardzo dużo funduszy i dlatego należy szukać sklepów zagranicznych. W przypadku niewielkich zakupów pewnie nie dostrzeżemy żadnej różnicy w portfelu, ale decydując się na elektronikę, możemy zatrzymać w portfelu trochę pieniędzy, lub kupić kilka produktów.