Płatności internetowe za granicą

/

Gemius opublikował raport "E-commerce w Polsce" z którego wynika, że 34% internautów płaci za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Blisko 95% kupujących w sieci deklaruje, że w roku bieżącym dokonają przynajmniej jednego zakupu z poziomu smartfonu lub tabletu. Jak widać, rynek e-commerce ma się w Polsce bardzo dobrze, a będzie się rozwijał jeszcze szybciej, bowiem operatorzy szybkich płatności online umożliwiają robienie zakupów nawet za granicą.

Czy polskie sklepy czeka globalizacja?

Właściciele polskich portali e-commerce nie mają już w zasadzie żadnych ograniczeń. Mogą z powodzeniem prowadzić sprzedaż na terenie Polski i całego świata. Korzystając z usług operatorów szybkich płatności online mogą liczyć na błyskawiczne transakcje, a dzięki bramkom sprzedaży nie muszą się martwić o przewalutowanie pieniędzy. Ponadto mogą generować złożone raporty, które mogą podpiąć do dokumentacji księgowej. Warto dodać, że obroty chociażby rynku Irlandzkiego, to w 33% wpływy ze sprzedaży zagranicznej.

Polskie sklepy czeka globalizacja, ponieważ nasz kraj znajduje się w samym środku Europy. Rodzime e-sklepy modyfikuje się o kolejne wersje językowe (zarówno język strony, jak również język płatności), a także  pozycjonuje w zagranicznych wyszukiwarkach.

Czy Ty też możesz kupować za granicą?

Jak najbardziej tak. Z poziomu zwykłego tabletu możesz dokonać jakiegokolwiek zakupu bez konieczności rejestracji lub logowania na stronie sklepu. Wszystkie operacje umożliwiają operatorzy szybkich płatności jak Dotpay. To operator odpowiada za przewalutowanie pieniędzy czy finalizację transakcji na innym urządzeniu (możemy rozpocząć zakupy na smartfonie, a skończyć je na komputerze stacjonarnym). Możesz bez przeszkód odwiedzić zagraniczny sklep, gdzie produkty sprzedawane są w Euro i zapłacić za nie złotówkami lub płatnością odroczoną. Na chwilę obecną nie ma żadnych komplikacji na rynku płatności, a ponadto każdy sklep prowadząc nawet transgraniczną sprzedaż może liczyć na czytelne i jasne raporty sprzedaży. I to bez zamartwiania się o stopy podatkowe w innym, niż prowadzony sklep kraju.

Czeka nas era wszechobecności

Dzięki operatorom szybkich płatności online polskie sklepy czeka era wszechobecności, a wszelkie ograniczenia z tym związane będą się tyczyć jedynie funduszy. Najbogatsze polskie firmy mają przed sobą świetlaną przyszłość, bo mogą bez przeszkód prowadzić sprzedaż na całym świecie.